Eviny proměny

Pěkný víkend všem, před tvorbou včerejší proměny mne napadla myšlenka, jak vytvořit takovou proměnu právě u tohoto typu zákaznice, při které splním požadavky, které si zákaznice řekla.
Většinou mne napadne více možností a alternativ. Při vzájemné diskusi jsem vnímala více okolností, které ovlivní její vzhled, podle toho, jakou alternativu zvolím.


Tato žena si vybrala brýle, jako výrazný doplněk své image, ale její přirozené vyzařování je spíše vizáží jemnější. Jak zvolit mezičlánek mezi dvěma protichůdnými články a přitom jí ponechat její identitu, ale zároveň vyrovnat tak zásadní nerovnováhu mezi brýlemi a typem obličeje, zvolit účes a barvu, líčení...., které obojí vše spojí v jeden celek?


Čím jemnější variantu zvolíme, budou vidět opět pouze brýle. Pokud více zdůrazníme barvu a líčení kvůli brýlím, dáme tváři tvrdé rysy. Tato varianta je v půli cesty tak, aby zvýraznila přirozenou osobnost, přesto sjednotila vše s brýlemi v jeden celek. Zákaznice žádala jednoduchý, bezúdržbový účes, většinou se nelíčí nebo velmi zřídka, proto výraznější odstín by na ní působil velmi nepřirozeně. Pokud by se líčila denně, je možné využít i výraznější alternativu.


Tvorba účesu, ale i líčení má daleko hlubší rozměry, než se může zdát, některé jsou i velmi protichůdné. Mimo jiné i s přihlédnutím k současnému modnímu stylu je třeba počítat, i když není směrodatný, je to pouze o tom, co Váš klient doopravdy očekává, nebo sám neví, ale Vy mu tuto možnost dokážete nabídnout.

Eva Cvejnová - kadeřník, vizážista (lektor kurzu kadeřník, Vizážista)

před proměnou